DUOLITH SD1 T-TOP F-SW ultra

Fala uderzeniowa w terapii bólu pochodzenia urologicznego I zaburzeniach erekcji.

DUOLITH® SD1 »ultra« jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu zaburzeń erekcji (ED) pochodzenia naczyniowego, Choroby Peyroniego (IPP) i Zespół przewlekłego bólu miednicy u mężczyzn (CPPS). Skuteczność leczenia tych wskazań za pomocą fal uderzeniowych potwierdzona jest badaniami klinicznymi.

Wysoką skuteczność terapii zapewnia możliwość indywidualnego dopasowywania zakresu i energii fali oraz głębokości działania, tak by dokładnie penetrować obszar terapeutyczny. Dzięki szerokiemu zakresowi zasięgu fali z wysoką precyzją umożliwia również leczenie obszarów głęboko położonych i trudnodostępnych. Ze względu na głębokość i precyzję penetracji, fale uderzeniowe są stosowane po jednej stronie penisa.

  • Umożliwia przeprowadzanie terapii bez leczenia farmakologicznego lub chirurgicznego
  • Krótkie sesje terapeutyczne
  • Brak efektów ubocznych
  • Terapia nie wymaga znieczulenia


ED - Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji (ED) to dysfunkcja seksualna, związana też z postępującym wiekiem. Mężczyźni dotknięci ED nie są w stanie rozwinąć lub utrzymać erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego, nawet pomimo stymulacji seksualnej. Większość przypadków ED ma pochodzenie naczyniowe. Podczas leczenia ED za pomocą fali uderzeniowej, fale uderzeniowe o niskiej intensywności są stosowane w różnych strefach leczenia na penisie i na kroczu.

Rewaskularyzacja prącia za pomocą fal uderzeniowych:

  • Znacząca poprawa funkcji seksualnych


IPP – Stwardnienie plastyczne prącia, łac. Induratio Penis Plastica

Induratio penis plastica (IPP), znane również jako choroba Peyroniego, jest nabytym i ogólnie postępującym stanem chorobowym penisa. Większość mężczyzn zauważa obecność choroby, gdy czują się pogrubione guzki (tzw. płytki) pod skórą penisa. W miarę postępu choroby ból może wystąpić z lub bez erekcji, a penis staje się zakrzywiony w stanie erekcji, co może utrudniać lub uniemożliwiać współżycie seksualne. Podczas leczenia IPP punkty bólowe w penisie są leczone pozaustrojowymi falami uderzeniowymi.

Terapia bólu pochodzenia urologicznego w IPP:

  • Znaczące obniżenie bolesności.
  • Zatrzymanie postępującej krzywizny penisa i tworzenia się tzw. płytek na powierzchni


CPPS - Zespół przewlekłego bólu miednicy u mężczyzn

Przewlekły zespół bólu miednicy (CPPS) charakteryzuje się bólem w okolicy dna miednicy. Kolejne objawy to problemy z oddawaniem moczu bez objawów zakażenia dróg moczowych. Niektórzy pacjenci doświadczają zaburzeń erekcji. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi obejmuje swoim zasięgiem krocze, lecząc prostatę i dno miednicy.

Terapia CPPS:

  • Znacząca poprawa dolegliwości bólowych, możliwości oddawania moczu i funkcji seksualnych.

ZASTOSOWANIE
  • UROLOGIA
SHARE IT   Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn