Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-aging

Podczas XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-aging mieliśmy przyjemność gościć wielu znamienitych gości, którzy poprowadzili wykłady i prezentacje naszych technologii. Jednym z takich był Doktor Giovanni Salti, włoski chirurg plastyk, który zaprezentował połączenie technologii Attiva z wypełniaczami Neauvia, dla optymalnych rezultatów zabiegowych liftingujących i odmładzających.

Połączenie endodermalnej fali radiowej z wypełniaczami dla najwyższej efektywności zabiegów.

Dr Giovanni Salti zaczął od przedstawienia prezentacji na temat technologii endodermalnej fali radiowej, w której uzupełniająco towarzyszyli mu Dr Andrzej Ignaciuk Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, gospodarz całego trzydniowego wydarzenia mającego charakter międzynarodowego spotkania ekspertów oraz Dr Anna Skwarek, chirurg z Kliniki La Perla, która na co dzień wykonuje zabiegi z wykorzystaniem technologii Attiva i może pochwalić się znakomitymi rezultatami w tej dziedzinie.


Prezentacja dotykała wielu tematów związanych przede wszystkim z rezultatami technologii Attiva i jej bezpieczeństwem. Attiva wykorzystuje falę radiową monopolarną i bipolarną pozwalając dotrzeć podskórnie i precyzyjnie do fragmentów twarzy i ciała, które wymagają liftingu. Głębokie podgrzanie tkanek następuje po wprowadzeniu kaniuli, a następnie jest monitorowane zarówno poprzez czujnik umieszczony na końcu kaniuli, jak i za pomocą kamery termowizyjnej. Doktor podkreślał jak ważne dla operatora jest odpowiednie ustawienie kamery na obszar zabiegowy i pokazał jak to zrobić na przykładzie pacjentki. Ponadto podkreślił zastosowanie Attivy nie tylko w przypadku ujędrniania, ale również w redukcji zmarszczek, rozstępów, a także tkanki tłuszczowej i nadpotliwości. Zaprezentował najnowsze efekty zabiegowe.


Następnie Doktor przystąpił do przeprowadzenia zabiegu na pacjentce. Miejscowe znieczulenie wykonał przed prezentacją. Ujędrnianiu zostały poddane tzw. chomiki, wiotka skóra okolicy żuchwy. W tym czasie lekarze zebrani na sali, w tym również Doktor Beata Dethloff, która pracuje z technologią Attiva, dzielili się swoimi doświadczeniami. Lekarze podkreślali jak doskonałe rezultaty osiągają w redukcji wiotkości okolicy kolan, ramion, czy dekoltu. Po przeprowadzeniu zabiegu, Doktor podał pacjentce kwas hialuronowy Neauvia Organic Intense Flux w okolice oczu. Doktor Ignaciuk podkreślił jak wyjątkową technikę podawania stosuje Doktor Salti, głosy na temat podawania kwasu hialuronowego w okolice oczu są podzielone, przy tej okoliczności mieliśmy okazję podziwiać prawdziwy majstersztyk.

Był to mile spędzony sobotni wieczór w towarzystwie lekarzy specjalistów. W przyszłości chcielibyśmy zorganizować panel ekspertów, który mógłby wymienić pomiędzy sobą doświadczenia w kwestii ustawień technologii, temperatury oraz obszarów zabiegowych. Gorąco zachęcamy do śledzenia informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach.

Autor:
Katarzyna Wasilewska
Koordynator Marketingu ITP Surgical

SHARE IT   Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn